Pro fotografy

Nabídka publikací a nástrojů pro fotografy

JSI FOTOGRAF? A UŽIVÍ TĚ TO?

Cenotvorba portrétního fotografa

Milujete focení a chcete se s ním živit? A nebo alespoň příležitostně svoji práci prodávat? Pak jste už určitě řešili někdy otázku, zda a kolik si za svoji práci účtovat.

Asi se shodneme na tom, že říci si o peníze může být pro většinu z nás nepříjemné. Kromě toho, když budeme příliš levní, nevyděláme si dost peněz na své živobytí a na své podnikání. Když budeme naopak příliš drazí, může se stát, že nebudeme mít dostatek zákazníků a na své potřeby si nevyděláme ani v tomto případě.


JAK TEDY SVOJI CENU STANOVIT?

Nabízím vám komplexní fotografický kurz, který vám poskytne nástroje potřebné k tomu, abyste mohli ocenit své fotografování a dosáhli zisku. Zahrnuje vše, co potřebuje fotograf vědět, aby si spočítal své náklady, stanovil cenu a vytvořil ceník fotografování.

Na základě svých zkušeností a také znalostí jiných úspěšných fotografů, jsem vytvořila návod, jak na to. Sama jsem prošla několikaletým obdobím, kdy jsem si na sebe nevydělala. Mé ceny za fotografie byly stejné nebo i o něco vyšší než běžný standard v mém okolí a přesto jsem stále nebyla schopná vydělat tolik, abych pokryla své náklady, natož abych byla spokojená s příjmem, který mi zůstal pro moji vlastní potřebu. Několikrát jsem vážně přemýšlela o tom, že fotografický obor opustím. Nakonec jsem to ale dokázala zlomit a své několikaleté neúspěšné podnikání proměnila v profitující.

Nastavila jsem ceny odpovídající mým potřebám a začala za ně své fotografie prodávat. Nebylo to vůbec jednoduché. Mé ceny byly totiž o dost vyšší než běžný průměr v mém okolí. Jelikož jsem ale svůj ceník měla podložený výpočty svých podnikatelských i životních nákladů, věděla jsem, že snižovat je nemohu. To bylo mým hlavním hnacím motorem k tomu, abych si konečně po letech začala vážit své práce a začala ji nabízet za ceny, které jsem si stanovila.


Řekli o kurzu ...

"Myslela jsem si, co dalšího se dá vymyslet na e-booku o ocenění práce fotografa. Omyl, úplně mě to vcuclo! Tento e-book je jasným návodem k revizi vaší cenotvorby krok po kroku tak, abyste vaše ceny nastavili opravdu udržitelně. Najdete v něm nejen jasné vysvětlení všech komponent ceny, ale i jaké psychologické aspekty cenotvorby použít a proč. Všechno je vysvětleno na konkrétních příkladech z fotografické praxe. Bonus? Detailní tabulky v Excelu, které vám ulehčí vše uvést do praxe a už se konečně nevymlouvat."

Lenka (https://www.lenkakrobova.cz/)


"Naprosto geniální příručka pro fotografy, jak pojmout tvorbu ceníku. Měla by se dostat do ruky opravdu všem, kteří zvažují se fotografií živit, ale i těm, kteří už jsou ostřílení podnikatelé. Detailně vysvětlené všechny aspekty ceny a také všechny náklady, které je nutné zohlednit. Součástí je úžasně zpracovaná a návodná tabulka pro všechny výpočty. Mám pocit, že bohužel většina českých fotografů dělá cenotvorbu jen dle konkurence a netuší, jaké jsou jejich náklady a zisky. Díky tomu, je fotografický trh u nás na zoufalé úrovni a málokdo má ceny nastavené na udržitelné úrovni. Věřím, že se to podaří brzy zlepšit a tenhle e-book rozhodně doporučuji všem, kteří to s podnikáním ve fotografii myslí vážně!"

Eva (https://esfotoatelier.cz/)


ČÍM SE BUDEME V KURZU ZABÝVAT?

 • Jak spočítat svoji cenu za fotografickou práci a co všechno k tomu potřebuji znát
 • Jakou minimální částku potřebuji utržit z mé každé fotografické zakázky, aby mé podnikání nebylo ztrátové
 • Jaká jsou základní psychologická pravidla cenotvorby, která mi pomohou dosáhnout vyšších prodejů
 • Jak na základě vypočítaných veličin sestavit svůj ceník fotografování
 • Jak by to mohlo vypadat v praxi (4 případové studie)
 • Jaký je rozdíl mezi soukromou a komerční zakázkou a úvod do teorie ocenění komerčních fotografických zakázek

Jako fotografové, umělci, kreativci si moc přejeme vytvářet krásné fotografie. Když se ale rozhodneme, že se fotografováním budeme živit, a to tak aby bylo udržitelné, aby bylo ziskové, aby nám ponechalo i čas pro rodinu a přátele, zjistíme, že to není vůbec jednoduché. Spíše naopak. Především, když dojde na rozhodnutí, kolik si za svoji práci účtovat. Neexistuje žádná konkrétní jednotná částka, která by to měla být. Ovlivňuje ji spousta faktorů. Existuje však způsob, jak si své náklady spočítat a jak na základě tohoto výpočtu stanovit svoji cenu.

CO TENTO KURZ OBSAHUJE?

 • E-book Cenotvorba portrétního fotografa (pdf, A4, 32 stran)
 • Tabulky pro výpočet ceny za fotografování (xlsx)
 • Video s ukázkovým příkladem pro kalkulaci ceny, vytvoření ceníku a analýzu finanční situace

PŘÍRUČKA, TABULKY I INSTRUKTÁŽNÍ VIDEO:

Kromě e-booku, který je podrobnou příručkou k revizi a nastavení vašich cen, získáte I přehledné tabulky, která vám pomohou vaše ceny spočítat. A nejen to, s jejich pomocí I snadno svůj ceník sestavíte a průběžně budete moci kontrolovat, jak se vám v podnikání daří a jestli aktuálně dosahujete zisku nebo ztráty. Myslela jsem I na ty, kteří by měli pocit, že excellovské tabulky a výpočty v nich jsou pro ně příliš složité. Součástí kurzu je I video, kde všechny tabulky podrobně projdu, vysvětlím a vyplním.

CENA: 900,-

Věřím, že kurz změní váš pohled na vaši práci a na to, kolik si za ni zasloužíte dostat zaplaceno. Pokud se i vy chcete podívat pravdě do očí, spočítat si svá čísla a vybudovat dlouhodobě udržitelnou firmu ve fotografickém oboru, tak můžete začít právě teď.

Koupit

KDO JSEM:

Gabriela Homolová

 • Profesionální portrétní fotografka
 • Držitelka mezinárodní fotografické akreditace The Portrait Masters MASTER
 • Několikanásobná výherkyně mezinárodních fotografických soutěží

Vzhledem k digitální formě, kterou je kurz poskytován, není možné vrácení, výměna a nebo zrušení objednávky. Pokud byste však měli jakýkoliv problém s vaší objednávkou nebo jiné dotazy, prosím, kontaktujte mne.

Odesláním objednávky souhlasíte s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.


Portréty Gabriela Homolová

Gabriela Homolová

Plzeň

Czech Republic

Telefon: +420 607 392 911