Pro fotografy

Nabídka vzdělávacích publíkací pro fotografy

Cenotvorba portrétního fotografa

Cena: 1100 Kč
Aktuální cena: 590 Kč

Tento komplexní fotografický kurz vám poskytne nástroje, které potřebujete k tomu, abyste mohli ocenit své fotografování a dosáhli zisku. Zahrnuje vše, co potřebuje fotograf vědět, aby si spočítal své náklady, stanovil cenu a vytvořil ceník fotografování.
Více informací...

Koupit
Odkaz ke stažení souborů vám bude zaslán automaticky, jakmile bude provedena platba, a to na e-mail, kterým se přihlašujete do služby PayPal. Pokud nemáte možnost provést platbu prostřednictvím PayPal, kontaktujte mne, prosím, na e-mailu gabriela@portretygabriela.cz a domluvíme jiný způsob objednání a zaplacení vybraného kurzu.

Jako fotografové, umělci, kreativci si moc přejeme vytvářet krásné fotografie. Když se ale rozhodneme, že se fotografováním budeme živit, a to tak aby bylo udržitelné, aby bylo ziskové, aby nám ponechalo i čas pro rodinu a přátele, zjistíme, že to není vůbec jednoduché. Spíše naopak. Především, když dojde na rozhodnutí, kolik si za svoji práci účtovat. Neexistuje žádná konkrétní jednotná částka, která by to měla být. Ovlivňuje ji spousta faktorů. Existuje však způsob, jak si své náklady spočítat a jak na základě tohoto výpočtu stanovit svoji cenu.

Na základě svých zkušeností a také znalostí jiných úspěšných fotografů, jsem vytvořila návod, jak na to. Sama jsem prošla několikaletým obdobím, kdy jsem si na sebe nevydělala. Mé ceny za fotografie byly stejné nebo i o něco vyšší než běžný standard v mém okolí a přesto jsem stále nebyla schopná vydělat tolik, abych pokryla své náklady, natož abych byla spokojená s příjmem, který mi zůstal pro moji vlastní potřebu. Několikrát jsem vážně přemýšlela o tom, že fotografický obor opustím. Nakonec jsem to ale dokázala zlomit a své několikaleté neúspěšné podnikání proměnila v profitující. Nastavila jsem ceny odpovídající mým potřebám a začala za ně své fotografie prodávat. Nebylo to vůbec jednoduché. Mé ceny byly totiž o dost vyšší než běžný průměr v mém okolí. Jelikož jsem ale svůj ceník měla podložený výpočty svých podnikatelských i životních nákladů, věděla jsem, že snižovat je nemohu. To bylo mým hlavním hnacím motorem k tomu, abych si konečně po letech začala vážit své práce a začala ji nabízet za ceny, které jsem si stanovila.

Chci, aby tento kurz změnil váš pohled na vaši práci a na to, kolik si za ni zasloužíte dostat zaplaceno. Podívejte se pravdě do očí a spočítejte si svá čísla. Vybudujte dlouhodobě udržitelnou firmu ve fotografickém oboru.

Vzhledem k digitální formě, kterou je kurz poskytován, není možné vrácení, výměna a nebo zrušení objednávky. Pokud byste však měli jakýkoliv problém s vaší objednávkou nebo jiné dotazy, prosím, kontaktujte mne.

Odesláním objednávky souhlasíte s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.

Co tento kurz obsahuje:
  • E-book Cenotvorba portrétního fotografa (pdf, A4, 32 stran)
  • Tabulky pro výpočet ceny za fotografování (xlsx)
Čím se budeme v kurzu zabývat:
  • Jak spočítat svoji cenu za fotografickou práci a co všechno k tomu potřebuji znát
  • Jakou minimální částku potřebuji utržit z mé každé fotografické zakázky, aby mé podnikání nebylo ztrátové
  • Jaká jsou základní psychologická pravidla cenotvorby, která mi pomohou dosáhnout vyšších prodejů
  • Jak na základě vypočítaných veličin sestavit svůj ceník fotografování
  • Jak by to mohlo vypadat v praxi (4 případové studie)
  • Jaký je rozdíl mezi soukromou a komerční zakázkou a úvod do teorie ocenění komerčních fotografických zakázek

Portréty Gabriela Homolová

Gabriela Homolová

Plzeň

Czech Republic

Telefon: +420 607 392 911