Pro fotografy

Nabídka publikací a nástrojů pro fotografy

Prodávej fotky jako profík

JAK PRODÁVAT FOTOGRAFIE - PŘÍRUČKA PRO FOTOGRAFY

Když jsem začínala fotografovat, myslela jsem si, že stačí dělat hezké fotky a ty už se pak budou prodávat samy. Že až je lidé uvidí, přijdou a budou si také chtít takové koupit.

Po nějaké době mi došlo, ža takhle to opravdu nefunguje, a že se musím naučit své fotografie i prodávat. Nebylo to jednoduché. Ale bylo to nezbytné, abych ve focení mohla pokračovat a mohla se jím i živit.


POZNEJTE RŮZNÉ ZPŮSOBY PRODEJE FOTOGRAFIÍ A VYBERTE SI PRO SEBE TEN NEJLEPŠÍ

Jak své fotografie prodávat, během osobní schůzky a nebo zasíláním náhledů v on-line galerii? Je lepší a la carte nabídka a nebo kolekce fotografií? A vyplatí se dát zákazníkovi slevu? To je pouze část z toho, co se dozvíte v této publikaci.

Sama jsem od roku 2011 vyzkoušela prodejních modelů hned několik. Od zasílání on-line náhledů opatřených vodoznakem, přes prodej zcela upravených a vytištěných fotografií vložených do luxusních paspart po osobní prodej u mne v ateliéru formou výběru z nevyretušovaných náhledů. Hodnota mého průměrného prodeje se přechodem na osobní prodej zvedla desetinásobně. Navíc jsem získala pocit, že prodávám luxusní službu a fotoprodukty, jež zákazníci dokáží ocenit. Buduji tak své jméno, svoji značku a postavení na fotografickém trhu.

Přechod na vyšší ceny pro mne ale nebyl nic jednoduchého. S vyššími cenami totiž přišel i strach z toho, že o moji práci nebude zájem. A ani názory na peníze zažité ve společnosti mi moc nepomohly. Spíše naopak. K tomu se samozřejmě přidaly i obavy z nižších cen konkurence. Vše se mi ale podařilo překonat a věřím, že změny, které jsem před pár lety ve svém podnikání udělala, byly správné.


Řekli o kurzu ...

"Tuhle příručku bych si přála přečíst před lety, když jsem se začala snažit fotografií živit. Ušetřila by mi spoustu slepých uliček. Úžasným způsobem shrnuté různé modely jak k fotografickému businessu přistoupit, včetně tipů jak je pojmout, zdůraznění pro a proti. Obsahuje také pár inspirujících videí. Doporučuji začít napřed publikací Cenotvorba, ale tuhle určitě nevynechejte! Doporučuji naprosto maximálně."

Eva (https://esfotoatelier.cz/)


JAKÝMI TÉMATY SE E-BOOK ZABÝVÁ:

 • Je lepší nabízet fotografické balíčky a nebo "A la carte" menu
 • Sdílet nebo nesdílet svůj ceník veřejně na internetu
 • Jak komunikovat se zákazníkem a vyvolat u něj zájem
 • Jak svým klientům nabídnout fotografie k výběru
 • Tipy pro úspěšný osobní prodej fotografií (IPS - In Person Sale)
 • Jak překonat strach adekvátně svoji práci ocenit
 • Kdy poskytnout slevu a kdy věnovat dárkový poukaz
 • a další ...

Publikace je určena pro všechny fotografy, kteří přemýšlí o tom, jak prodávat své fotografie a hledají optimální prodejní model. O tom, za kolik fotografie prodávat a jak spočítat svoji cenu, aby podnikání nebylo ztrátové, píši v mém předchozím ebooku Cenotvorba portrétního fotografa. Tento e-book na něj navazuje. Předpokládá, že cenu již víme. Nyní hledáme způsoby, jak co nejlépe svoji práci prodat.

CO JE OBSAHEM TÉTO NABÍDKY:

 • E-book (pdf, A4, 32 stran)

Věci kolem podnikání nejsou pro fotografy ničím přirozeným. Ale pokud v tomto oboru podnikáte, je potřeba je zvládnout. K fotografování se často dostaneme tak, že tuto práci milujeme. Pokud se dokážeme pořádně ocenit a pokud dokážeme svoji práci i prodat, věžím, že láska k fotografování nám vydrží celý život. Odpovědi na otázky ohledně prodeje fotografií, můžete nalézt právě teď.

CENA: 400,-


KDO JSEM:

Gabriela Homolová

 • Profesionální portrétní fotografka
 • Držitelka mezinárodní fotografické akreditace The Portrait Masters MASTER
 • Několikanásobná výherkyně mezinárodních fotografických soutěží

Vzhledem k digitální formě, kterou je kurz poskytován, není možné vrácení, výměna a nebo zrušení objednávky. Pokud byste však měli jakýkoliv problém s vaší objednávkou nebo jiné dotazy, prosím, kontaktujte mne.

Odesláním objednávky souhlasíte s Všeobecnými obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů.


Portréty Gabriela Homolová

Gabriela Homolová

Plzeň

Czech Republic

Telefon: +420 607 392 911